مقالات

کامپیوتر شخصی یا PC پی سی چیست؟

جهت مشاهده کامپیوترهای شخصی PC کلیک کنید

pc چیست

با شنیدن پی سی اولین سوالی که در ذهن افراد شکل میگیرد این است که کامپیوتر شخصی یا PC چیست و برای چه مواردی به کار میرود. در تعریف پی سی میتوان گفت از واژه انگلیسی Personal Computer گرفته شده است که به معنای کامپیوتر شخصی میباشد. به این ترتیب میتوان گفت هر کامپیوتر و یا رایانه ای که متعلق به یک نفر باشد پی سی نام میگیرد و تفاوتی ندارد که این دستگاه لپ تاپ باشد یا کامپیوتر رو میزی و یا گوشی هوشمند و اشیا دیگری از این نوع.

شاید دانستن این موضوع برای شما هم جالب باشد اولین کامپیوتر شخصی توسط شرکت IBM ساخته شده بود که در آن ریز پردازنده ای به کار رفته بود که ارزان و کوچک بود و برای مصارف شخصی در خانه و یا محل کار افراد مناسب بود. در تعریف کامپیوتر شخصی یا کامپیوتر PC میتوان گفت PC توسط یک فرد و یا گروه کوچکی از افراد مورد استفاده قرار میگیرد.

انواع pc

تا اینجا شما متوجه شدید که پی سی PC یعنی چی و به چه مواردی پی سی اطلاق میشود اما در کنار این موضوع که میدانید منظور از pc چیست آشنایی با انواع pc از دیگر مطالب مفیدی است که باید از آن اطلاع داشته باشید. همان طور که گفته شد یکی از تصورات اشتباه مردم در مورد PC این بود که آن را کامپیوتر هایی با کیس های بزرگ میدانستند درحالی که 4 نوع کامپیوتر شخصی PC وجود دارد که در این قسمت به شما توضیح خواهیم داد انواع PC چیست.

کامپیوتر های شخصی رو میزی دارای کیس میباشند که در انواع کامپیوتر های مینی پی سی MINI PC و یا  ALL IN ONE نیز ارائه میشوند. اولین PC هایی که روانه بازار شدند همین کامپیوتر های رو میزی بودند و به همین دلیل زمانی که صحبت از PC میشود بیشتر افراد به یاد این کامپیوتر دسکتاپ میفتند.

  • کامپیوتر شخصی لپ تاپ یا Laptop PC

این کامپیوتر ها کمی پیشرفته تر و فشرده تر از کامپیوتر های رومیزی دسکتاپ میباشند. در این سیستم ها قطعات سبک تر و پیشرفته تری به کار برده شده است و به همین دلیل سبک وزن تر بوده و در اغلب خانه ها یافت میشود. لپ تاپ ها ارزان قیمت تر بوده و فضای کمتری را نسبت به کامپیوترهای دسکتاپ اشغال میکنند.

  • کامپیوتر شخصی لوحی یا تبلت Tablet

از دیگر انواع PC تبلت میباشد که قدرت بسیار کمتری نسبت به کامپیوتر های دسکتاپ و لپ تاپ دارند اما برای مصارفی همچون وبگردی و بازی و قابلیت های محدود کاربرد دارد.

  • تلفن هوشمند یا Smart phone

اسمارت فون ها از دیگر انواع PC میباشند که تقریبا هر فردی دارای یکی از آن ها میباشد. در حال حاضر افراد میتوانند بسیاری از نیاز های کامپیوتری خود را با استفاده از اسمارت فون ها رفع نمایند.

Pc مخفف چیست

تا اینجای مقاله متوجه شدید کامپیوتر چیست و چه کاربردی دارد و با انواع پی سی یا کامپیوتر شخصی نیز آشنا شدید اما سوالی که بسیار پرسیده میشود این است که PC مخفف چیست. PC از واژه انگلیسی Personal Computer گرفته شده است و به معنای کامپیوتر شخصی میباشد.

به کامپیوتر های شخصی پرسونال کامپیوتر گفته میشود و به انواع پی سی و گوشی های هوشمند نیز بسط داده میشود و صرفا شامل کامپیوتر ها و لپ تاپ ها نمیباشد.

ایران پی سی iranpc ارائه دهنده انواع کامپیوتر شخصی دسکتاپ اداری و طراحی مهندسی و گیمینگ میباشد.

جهت مشاهده کامپیوترهای شخصی PC کلیک کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *