مقالات

بررسی مهم ترین مشخصات سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ

آیا شما هم به دنبال خرید سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ هستید؟ حتما می دانید که برنامه نویسی شاخه های مختلفی داشته و هر کدام از این شاخه ها، به یک سیستم خاص برای فعالیت نیاز دارند. به صورت کلی، خرید کامپیوتر برنامه نویسی یا خرید کامپیوتر تریدینگ کار راحتی نیست. با اینکه اکثر افراد معتقد هستند که این روند پیچیده نبوده و خیلی راحت دنبال می شود، شما باید متغیر های زیادی را مد نظر خود قرار دهید. هر کدام از این متغیر ها، به نحوی خاص نتیجه نهایی و دریافتی شما را تحت تاثیر خود قرار می دهند. سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ، باید قدرت پردازشی خوبی را در خود جای داده باشد. امروز ما قصد داریم تا قیمت کامپیوتر برنامه نویسی، قیمت کامپیوتر تریدینگ و بهترین راه های موجود برای تهیه این سیستم ها را مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی سخت افزار سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق سخت افزار سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ شروع کنیم. یک سیستم کامپیوتری، از چند قسمت مختلف تشکیل می شود. پردازنده، مادربرد، رم، کارت گرافیک، پاور و هارد از جمله اصلی ترین و مهم ترین قطعاتی هستند که شما باید به آنها توجه داشته باشید. هر سیستم یک کاربرد خاص دارد. متخصصین فعال در حوزه های طراحی سیستم های کامپیوتری، بر اساس نیاز های کاربران نسبت به طراحی یک سیستم خاص اقدام می نمایند.

اولین مورد مهم در خرید کامپیوتر برنامه نویسی یا خرید کامپیوتری تریدینگ مربوط به کارت گرافیک است. به صورت کلی، سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ، به قدرت پردازش گرافیکی خیلی زیادی نیاز ندارد. یعنی اگر شما فقط به دنبال انجام فعالیت های برنامه نویسی هستید، می توانید کار خود را با یک کارت گرافیک ساده شروع کنید. به خاطر داشته باشید که برنامه نویسان و طراحان بازی، به صورت الزامی باید از کارت های گرافیک مخصوص رندرینگ استفاده نمایند.

دومین قطعه مهم مربوط به نوع حافظه و ظرفیت آن در یک سیستم برنامه نویسی می باشد. یک سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ، باید حداقل 1 ترابایت حافظه داشته باشد. شما می توانید حافظه های کمتری را هم انتخاب کنید ولی، داشتن حافظه زیاد به شما اجازه می دهد تا خیلی راحت تر فایل های خود را مدیریت نمایید. جدا از این مسئله، شما باید به نوع هارد هم توجه داشته باشید. استفاده از هارد های اس اس دی می تواند سرعت کامپیوتر شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

مشخصات سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ چیست؟

سومین و چهارمین قطعات مهمی که شما باید به آنها توجه داشته باشید مربوط به رم و پردازنده هستند. پردازنده همچون مغز اصلی کامپیوتر عمل می کند. در صورتی که شما از پردازنده های ضعیف استفاده کنید، با مشکل مواجه می شوید. توصیه ما به شما، استفاده از حداقل پردازنده های نسل 8 اینتل یا ای ام دی می باشد. برای برنامه نویسی یا فعالیت های تریدینگ، داشتن 8 گیگابایت رم کافی است. ولی در صورت نیاز شما می توانید از 16 گیگابایت رم هم استفاده کنید.

دیگر قطعاتی که شما باید به آنها توجه کنید مربوط به مادربرد و پاور هستند. هم مادربرد و هم پاور باید با سایر قطعات نصب شده بر روی سیستم کامپیوتر همخوانی داشته باشند. بهتر است که به تکنولوژی رم مادربرد و سوکت پردازنده آن توجه داشته باشید. جدا از این مسئله، شما باید پاوری را انتخاب کنید که می تواند خروجی مورد نیاز سیستم را تامین کند. برخی از پاور های موجود در بازار ظرفیت پایینی را در خود جای داده اند. همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آنها مشکلات خاصی را برای کاربران ایجاد کند.

تفاوت سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ چیست؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، تفاوت سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ چیست؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که تریدر ها همواره در حال رصد کردن بازار های مالی مختلف هستند. آنها از ابزار های طراحی شده در این زمینه استفاده می کنند تا تحلیل های متنوعی را به اتمام برسانند. در نتیجه، تریدر ها معمولا به قدرت پردازش گرافیکی زیادی نیاز ندارند. برنامه نویسان هم کار نسبتا مشابهی را انجام می دهند. در دنیای برنامه نویسی، متخصصین فعال در این زمینه با نوشتن کد های مختلف و اجرای آن، برنامه های متنوع کامپیوتری را طراحی می کنند. مسلما قدرت کامپیوتر برنامه نویسی خیلی بیشتر از کامپیوتر تریدینگ می باشد. برخی از این سیستم ها برای طراحی بازی مورد استفاده قرار گرفته و باید قدرت عملکردی بالایی را از خود به نمایش بگذارند.

نکات مهم برای خرید انواع سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ

در صورتی که شما هم به دنبال خرید سیستم مناسب برنامه نویسی و خرید سیستم تریدینگ هستید، حتما باید به دست دوم یا نو بودن قطعات توجه داشته باشید. برای اسمبل کردن یک سیستم حرفه ای و خاص، توصیه ما به شما فقط استفاده از قطعات نو و قوی می باشد. جدا از این مسئله، شما باید به گلوگاه و همخوانی قطعات خود هم توجه داشته باشید. گاهی اوقات افراد تازه وارد  از قطعاتی استفاده می کنند که با یکدیگر همخوانی ندارند. مثلا برای یک CPU خیلی قوی، RAM ضعیفی را نصب می کنند. در این شرایط سیستم با مشکلات پردازشی مواجه می شود. برای رفع این مشکلات، بهتر است که قبل از اسمبل کردن با یک کارشناس فعال در این زمینه مشورت کنید.

نکات مهم برای تهیه سیستم مناسب برنامه نویسی و تریدینگ

عوامل موثر بر روی قیمت انواع سیستم های کامپیوتری

قیمت کامپیوتر برنامه نویسی با قیمت کامپیوتر تریدینگ، تفاوت های زیادی ندارد. مخصوصا با توجه به اینکه عوامل موثر بر روی قیمت هر دو این سیستم ها، همزمان تغییر پیدا می کنند، آشنایی با این عوامل به شما اجازه می دهد تا خرید خوبی را تجربی کنید. اولین عاملی که شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به سخت افزار است. هرچه سخت افزار بروز تر و قوی تر شود، قیمت سیستم هم بالا تر می رود. دیگر عامل مهم مربوط به قیمت ارز های خارجی همچون دلار است. مطمئنا قیمت دلار و یورو می توانند به صورت مستقیم قیمت نهایی این سیستم ها را تحت تاثیر قرار دهند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *