مقالات

خرید سیستم طراحی و مهندسی

قبل از خرید سیستم طراحی و مهندسی برای انجام کارهای طراحی و مهندسی و رندرینگ، باید درک درستی از نحوه درگیر کردن قطعات کامپیوتر توسط مدل سازی سه بعدی و رندرینگ داشته باشید. این تسک‌ها به شکل کاملا متفاوتی این کار را انجام می‌دهند و اگر سخت افزار مناسبی برای این منظور نداشته باشید، حتی استفاده از بهترین نرم افزارهای این کار نیز نمی‌توانند کمکی به شما بکنند.

برنامه هایی همچون ۳ds Max ، Maya ، Blender نیاز به سیستم مهندسی قدرتمند با میزان حافظه رم بالا دارند. مهمترین عامل در انتخاب و خرید سیستم طراحی و مهندسی فهمیدن این مطلب است که آیا پردازش این برنامه CPU محور است و یا گرافیک محور! غالب طراحان عزیز از این مسئله اطلاعی ندارند و مثلا با خرید یک کارت گرافیک قدرتمند و حرفه ای بدون در نظر گرفتن نوع پردازش برنامه شاید به نتیجه مطلوب نرسند و برای کار با برنامه دچار مشکل جدی شوند. علاوه بر این طراحان پیش فعالیت خود نیاز به رندر گیری از پروژه های خود دارند. و این مسئله باز یک معضل جدی برای آنها می باشد.  کارشناسان حرفه ای ما در این زمینه به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند، تا براساس نوع نیاز و برنامه ای که با آن کار می کنید. بهترین پیشنهاد را به شما ارائه دهند.

رندر سه بعدی چیست؟

برای پردازش کارهای رندرینگ، شما به یک کامپیوتر بسیار قوی نیاز دارید تا پردازش کافی را بتواند روی داده‌ها انجام دهد. مدل سازی سه بعدی در چنین شرایطی به سرعت انجام خواهد گرفت، در غیر اینصورت، رندر زمان زیادی نیاز خواهد داشت.

رندرینگ در واقع داده را از مدل سازی سه بعدی دریافت کرده و آن را اصلاح می‌کند. برای خرید سیستم طراحی و مهندسی معمولا از یک سری نرم افزارهای پیشرفته ۳D Rendering برای پردازش استفاده می‌کنند. رندر سه بعدی بیشتر برای افزودن مشخصات و بهبود دقیق طراحی استفاده می‌شود.

مدل سازی سه بعدی چیست؟

مدل سازی در واقع سطح پایه هر کدام از تسک‌های مدل سازی سه بعدی است. این تسک‌ها عمدتا به ترسیم اشکال سه بعدی پرداخته و آن‌ها را مدل‌هایی تبدیل می‌کنند که بتوان در نمایش گرافیکی یا نمایش یک شی از آن‌ها استفاده کرد. چنین مواردی در معماری، کارهای رشته عمران، دکوراسیون منزل و بسیاری از صنایع دیگر برای نمونه برداری اولیه استفاده می‌شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *