سیستم مورد نیاز نرم افزارهای طراحی،تدوین،معماری،رندرینگ, مقالات

مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری

جهت مشاهده سیستمهای طراحی و رندرینگ و تدوین کلیک کنید

معماران برای انجام کارهای شخصی، طراحی، نقشه کشی و … نیاز به یک کامپیوتر دارند. این روزها تمامی معماران و دانشجویان معماری به دنبال مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری هستند.

امروزه سیستم ها به مهم ترین ابزارهای معماران تبدیل شده است بگونه ای که انجام کار حرفه ای بدون آنها تقریبا غیر ممکن است. اما قیمت سیستم رندرینگ معماری  که بعضا بسیار زیاد است تصمیم گیری را حساس تر و سخت تر کرده است. در این مقاله سعی میکنیم سیستم رندر معماری و کانفیگ مورد نیاز جهت خرید سیستم رندرینگ و خرید سیستم معماری برای کارهای گرافیکی و رندر ویری و تری دی مکس را معرفی کنیم. پس از اصالت و گارانتی برند، مساله سخت افزار مطرح می شود. در ادامه مهمترین سخت افزار ها برای نرم افزارهای کاربردی معماری چون تری دی مکس، اتوکد، رویت و لومیون معرفی میکنیم.

کامپیوتر رندرینگ چیست و چه وظیفه‌ایی دارد؟

در واقع سیستم‌های رندرینگ، برای رندر ویدئو، مدل‌سازی‌‌های سه‌بعدی و انیمیشن‌سازی طراحی می‌شوند. این سیستم‌ها، باید قطعاتی با قابلیت بالا داشته باشند تا بتوانند نرم‌افزارهای سنگین گرافیکی را اجرا کنند.

معماران از یک کامپیوتر رندینگ چه می خواهند؟

معماران، طراحان و دانشجویان معماری می‌خواهند که به راحتی طرح‌های شماتیک، اسناد ساخت‌وساز، ترسیم های سه بعدی زیبا، مدل‌سازی و انیمیشن‌های پیاده‌روی ایجاد کنند و همچنین بتوانند صحنه‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه دهند.

برخی از معماران و طراحان در یک برنامه واحد کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از 3D Studio Max و Rhino برای مدل سازی سه بعدی استفاده می نمایند و عده ای ممکن است برای طرح های BIM دیگر به Revit Architecture تکیه کنند. با این حال، بعضی دیگر از افراد با V-Ray ، Lumion و حتی Corona Renderer کار می‌کنند تا طرح‌بندی‌ها را پویا و به ازای هر مشتری یا اولویت‌های پروژه رندر می نمایند.

مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری:

RAM رم در سیستم‌ رندرینگ چقدر اهمیت دارد؟

رم بالا، برای لودشدن سریع‌تر برنامه‌های گرافیکی ضروری است. یک رم ۳۲ گیگابایتی برای مدل‌سازی سه‌بعدی حیاتی است و برای انیمیشن‌های پیچیده نیز داشتن ۶۴ گیگابایت رم، عملکردی عالی نشان می‌دهد.

به عنوان یک حرفه ای، ممکن است مجبور شوید مدل ها را مرتباً رندر کنید. هر رندر شامل ذخیره‌سازی هندسه، داده‌ها و بافت‌ها در RAM برای بازیابی سریع‌تر، به ویژه در زمان واقعی است. رندرهای واقعی حتی از بافت های 4K استفاده می کنند که هر کدام ممکن است بیش از 64 گیگابایت حافظه سیستم را اشغال کنند. یکی از این صحنه ها اغلب شامل 100 تکسچر 4K است که در نتیجه اهمیت RAM را تایید می کند. رم قوی، از مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری است.

CPU اهمیت پردازنده در سیستم‌ رندرینگ چقدر است؟

پردازنده، به‌عنوان یک قطعه اصلی، در انواع سیستم‌ها عمل می‌کند. اگرچه رندر CPU‌ به اندازه کارت گرافیک اهمیت ندارد، اما برای رندر مدل‌های سه بعدی، باید آخرین نسل CPU را با سرعت بالا در اختیار داشته باشید. و میتوان گفت که پردازنده نقش مهمی در قیمت سیستم معماری دارد.

رندر به طور کلی به CPU نیاز دارد، اگرچه دستگاه هایی مانند V-Ray از شتاب GPU پشتیبانی می کنند. بنابراین، رندر برای تجسم سریع‌تر، به هسته‌ها یا رشته‌های اضافی نیاز دارد. به عنوان یک قانون کلی، دوبرابر کردن تعداد هسته ها، زمان رندر را به نصف کاهش می دهد. علاوه بر این، اگر شما یک حرفه ای سطح بالا هستید که تمایل به شبیه سازی سه بعدی طرح های مدل شده دارید، پردازنده اهمیت بیشتری پیدا می کند.

GPU کدام کارت گرافیک برای کامپیوترهای رندرینگ توصیه می‌شود؟

میتوان گفت که کارت گرافیک مهمترین نقش در قیمت کامپیوتر معماری را دارد.

در حال حاضر، کارت گرافیک انویدیا با مدل برنامه‌نویسی اختصاصی CUDA، عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبا دارد. این در حالی است که کارت‌های گرافیک‌ OpenCL عملکرد ضعیف‌تری دارند.

در حالی که GPU به طور قابل توجهی بر عملکرد رندر تأثیر نمی گذارد، برای مدل سازی سه بعدی، به ویژه برای ترسیم پیش نمایش های Wireframe ضروری است. با این حال، اگر از رندرهای iRay یا VRAY استفاده می‌کنید، می‌توانید از API پردازش CUDA و پشتیبانی Ray-Tracing، (در صورت وجود) برای نتایج بهتر بهره ببرید. برای ساده‌تر کردن کارها، GPU عمدتاً تجربیات Viewport یا UI مرتبط با رندر و مدل‌سازی را بهبود می‌بخشد.

SSD نقش حافظه SSD در کامپیوتر معماری چیست؟

یک SSD با پشتیبانی از حافظه NVMe و Optane همچنان می تواند به شما در دستیابی به سرعت های قابل قبول کمک کند. علاوه بر این، هنگامی که رندر کامل شده و RAM نیز برای فریم پردازش بعدی آزاد شد، تجسم‌ها، رندرهای previz و انیمیشن‌ها به حافظه منتقل می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر از مشخصات یک کامپیوتر مناسب معماری با ما همراه باشید.

امیدواریم این مقاله برای دانشجویان معاری و مهندسین معمار مفید بوده باشد

میتوانید جهت مشاوره خردید به سایت ایران پی سی ، iran-pc ، iranpc مراجعه کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید

جهت مشاهده سیستمهای طراحی و رندرینگ و تدوین کلیک کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *